Buderus Kombi Bakimi

Buderus Kombi Bakımı Kış aylarında en çok ihtiyaç duyduğumuz kombilerin bizi iyi ısıtması için yapmamız gereken bir bakım işlemi var. Kombi cihazların bakımı maddi ve manevi açıdan çok önemlidir. Bu nedenle her yıl düzenli bakım yaptıracağız.

Kazan Bakımında Yapılacak Kontroller;
Önce geçmiş ve mevcut arızalar kontrol edilir, baca durumu ve bağlantısı kontrol edilir, ardından yanma için gaz basıncının yeterliliği kontrol edilmelidir. Aynı zamanda gaz ve hava oranı ölçülür ve sonraki işlem gaz ve su sızıntıları açısından kontrol edilir. Kombi cihazının ısı eşanjörü ve brülör kısmı hemen çıkarılıp temizlenir, kondens sifonu çıkarılır ve su ile temizlenir.

Buderus Kombi Bakım Desteği

Kombi ve radyatör filtreleri temizlenir. Genleşme tankı basıncının yeterli olup olmadığı ölçülür. Buderus Bursa Servisi Isıtma sisteminin basıncı bir manometre ile kontrol edilir. Bu basınç 1,2 ile 1,5 bar arasında olmalıdır. Elektrik kabloları kontrol edilir. Kombinin genel ayarları kontrol edilir. Müşteri şikayetleri dikkate alınarak gerekli ayarlamalar yapılır. Buderus Kombi Sıcak Su Daha Az Döküyor adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

buderus Yoğuşmalı kombi Bakım Fiyatları / Ücreti
Buderus Yoğuşmalı Kombinin Bakımı Nasıl Yapılır Bakımda yapılması gerekenler siz değer verir Kombinin su sızdırmazlığı kontrol edilir. Güvenlik kontrolü yapılır. Ateşleme otomatiğinin gaz kesme işlevi test edilir. Baca cihazlarında baca çekişi, baca sensör fonksiyon testleri yapılmaktadır. Tam güçte ön yanma ayarı, kısmi güç ve gaz ayarları kontrol edilir.

buderus Yoğuşmalı kombi Bakım Fiyatları / Ücreti

Kazanın brülör ve yanma kontrolü yapılır. Kazanın ısıtma ve sıcak su hazırlama fonksiyonları kontrol edilir. İlk ısı eşanjörü kontrol edilir. Kazanın elektroniği kontrol edilir. Isıtıcı ve sıcak su hattındaki süzgeçler temizlenir. Su anahtarı filtresi kontrol edilir. Filtre temizliği yapılır. Su akış ayarları kontrol edilir. Genleşme tankı kontrolü ve hava basıncı ve fan kontrolü ve temizliği gereklidir. Buderus Kombi F6 Arızası adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.